Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Кератин ампули KAYPRO 12х10мл

Цена: 580 ден

Најавете се за салонска цена

Реструктурирачки лосион (ампули) со кератин за хемиски третирана и оштетена коса

Реструктурирачки лосион (ампули) со кератин за хемиски третирана и оштетена коса

Врши минерализација и има адаптирачки својства за длабоко навлегување во структурата на влакното. Дава моментални неповторливи ефекти на мекост, сјајност, ја обновува кутикулата, а воедно го зајакнува и надворешниот дел на влакното.

Начин на употреба: По миењето косата се суши со сува крпа, се нанесува амплулата по должината и краевите на косата и се расчешлува. Се остава да дејствува 5 минути и се мие темелно.

Product Cat

Brand

Kay Pro

Scroll to top