Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крема за цврсти локни LAKME 150мл

Цена: 380 ден

Најавете се за салонска цена

за свилени локни, природна бариера за заштита на косата од оштетување (пегла и фигаро)

SKU: LS016 Категорија Ознаки: , ,

Крема за Цврсто обликување на локни.
Предности: Обликува прамени во локни со драматичен изглед.
Ја хидрира косата и ја прави еластична.

Цврстина: 4
Тип на коса: Одличен за брановидна и витката коса.
Сладок мирис со ноти на Капина и Малина.

Активни Агенси: Антиоксидансот Семе од Грозје™, го штити кератинот
и Витамин Е за заштита на керамидот.

Природна бариера за заштита на косата од оштетување
при Фенирање и употреба на Пегла за коса и Фигаро.

  • УВ Заштита
  • Термална заштита
  • Заштита на бојата
  • Долготраен ефект
  • Отпорност на влага (што може да ја расипе фризурата)

СОВЕТ ЗА СТАЈЛИНГ: за супер-навиткана коса, нанесете и виткајте со прстите.
Подесете го дифузерот на максимална температура и најниска брзина.
Кога косата е целосно сува, дајте и волумен од коренот, за цврсти, добро дефинирани локни.

АПЛИКАЦЈА: Апликација на сува коса.
Нанесете рамномерно пред да ја сушите.
Дифузирајте или исушете природно.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top