Крема за цврсти локни LAKME 150мл

за свилени локни, природна бариера за заштита на косата од оштетување (пегла и фигаро)

SKU: LS016 Категории: Tags: , ,
Сподели

Крема за Цврсто обликување на локни.
Предности: Обликува прамени во локни со драматичен изглед.
Ја хидрира косата и ја прави еластична.

Цврстина: 4
Тип на коса: Одличен за брановидна и витката коса.
Сладок мирис со ноти на Капина и Малина.

Активни Агенси: Антиоксидансот Семе од Грозје™, го штити кератинот
и Витамин Е за заштита на керамидот.

Природна бариера за заштита на косата од оштетување
при Фенирање и употреба на Пегла за коса и Фигаро.

  • УВ Заштита
  • Термална заштита
  • Заштита на бојата
  • Долготраен ефект
  • Отпорност на влага (што може да ја расипе фризурата)

СОВЕТ ЗА СТАЈЛИНГ: за супер-навиткана коса, нанесете и виткајте со прстите.
Подесете го дифузерот на максимална температура и најниска брзина.
Кога косата е целосно сува, дајте и волумен од коренот, за цврсти, добро дефинирани локни.

АПЛИКАЦЈА: Апликација на сува коса.
Нанесете рамномерно пред да ја сушите.
Дифузирајте или исушете природно.

Крема за цврсти локни LAKME 150мл
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.