Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Релаксирачки шампон за чувствителен скалп LAKME 300мл

Цена: 350 ден

Најавете се за салонска цена

Целосна нега за иритиран скалп (смирува и хидрира). Го редуцира лупењето и јадежот.

SKU: LK019 Категорија Ознаки: , , ,

Специјално наменет шампон за чувствителен и воспален скалп. Може да се користи и за деца.
Нежно чисти и хидрира. Погоден за секојдневна употреба.
рН неутрален.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
УЛТРА МЕКА тенсо-активна база, без самуни, колоранти и конзерванси: хипоалергена формула.
Алое Вера: смирува.
Природен бетаин: целосна нега за иритиран скалп, смирува и хидрира.
Бисаболол: го редуцира лупењето, еритемата и јадежот.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Релаксирачки мирис: Свеж и релаксирачки, со ноти на жалфија и женшен.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top