Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Релаксирачки шампон за чувствителен скалп LAKME 300мл

Цена: 350 ден

Најавете се за салонска цена

Целосна нега за иритиран скалп (смирува и хидрира). Го редуцира лупењето и јадежот.

Специјално наменет шампон за чувствителен и воспален скалп. Може да се користи и за деца.
Нежно чисти и хидрира. Погоден за секојдневна употреба.
рН неутрален.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
УЛТРА МЕКА тенсо-активна база, без самуни, колоранти и конзерванси: хипоалергена формула.
Алое Вера: смирува.
Природен бетаин: целосна нега за иритиран скалп, смирува и хидрира.
Бисаболол: го редуцира лупењето, еритемата и јадежот.

СПА компоненти:
Вода од Зерматски глечер: вода богата со минерали и елементи во трагови со
деконгестирачки и природни својства кои овозможуваат омекнување и заштита на кожата.
Релаксирачки мирис: Свеж и релаксирачки, со ноти на жалфија и женшен.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Релаксирачки шампон за чувствителен скалп LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Релаксирачки шампон за чувствителен скалп LAKME 300мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top