Маска за исправување на косата (мазна коса) LAKME 250мл

за неверојатно мека и права коса (реконструкција на влакното одвнатре)

Сподели

Реструктуира, хидрира, измазнува. Ја прави косата мека, сјајна и лесна за расчешлување.
Се препорачува да се нанесува по хемиски третмани за исправување на коса.

ФОРМУЛА:
WAA™: Природна пченична амино киселина која делува на внатрешноста на влакното.
Комплекс со силна хидратантна моќ, амино киселините се абсорбираат длабоко во
влакното враќајќи го оптималното ниво на хидратација. Косата го обновува својот
баланс, сјај, мекост, флексибилност и здравје.
БЕЗ ПАРАБЕНИ. БЕЗ ПЕГ. БЕЗ МИНЕРАЛНИ МАСЛА.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
Limanthes alba: За неверојатно мека и права коса.
Церамидиден систем за репарација: Го реконструира влакното од внатре.

Маска за исправување на косата (мазна коса) LAKME 250мл
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.