Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Маска за ре-хидратација (органска) OWAY 500мл

Цена: 1,820 ден

Најавете се за салонска цена

органска маска за пресушена, многу тенка или крута коса (што се мрси и заплеткува)

Заштитна формула со липиди, што не дозволува косата да дехидрира со неколку намени:

  • Убаво ја чисти и длабински ја потхранува косата
  • Задржувач на влажноста (не дозволува испарување на водата од влакното)
  • Ја отплеткува косата (измазнува)
  • Ја прави еластична и сјајна
  • Длабинска ре-хидратација на пресушената коса
  • Порозната коса ја пополнува со структура

 

За кого е наменета? Пресушена, многу тенка или крута коса, со тенденција
да се мрси и заплеткува. Се комбинира со серум што не се измива,
за помека и мазна коса.

Сувата коса изгледа безживотно, болно, лесно се крши и пука.
За да ја направите косата мека и жива, мора да ја нахраните со: вода и липиди.

Состојки: мурумуру путер, масло од макадамиа, органски мед и био-динамичен лешник.
Богата инфузија што ја преработува структурата на косата, и го враќа
сјајот, свилената структура и го омекнува влакното.

Product Cat

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за ре-хидратација (органска) OWAY 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за ре-хидратација (органска) OWAY 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top