Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Frizz control шампон 1000мл

Цена: 1,290 ден

Најавете се за салонска цена

Шампон за дисциплинирање на разлетана и наелектризирана коса

ТЕСТ на ефикасност:

68% намалување на разлетаноста.

 

ПРЕДНОСТИ:

ВЕГАН формула

БЕЗ Парабени.

БЕЗ Минерални масла.

БЕЗ Колоранти.

БЕЗ сулфати.

Хидрира и ја омекнува бунтовната и волуминозна коса.

Ја контолира наелектризираноста на права и виткана коса. Дава природно чувство.


Активни Состојки

  • Органско ладно цедено масло од чиа.

Придобивки

  • Делува како заштитен слој.
  • Интензивно вградува повеќе хидратација и сјај во влакното.

Мирис

  • Зен цвет со есенцијално масло од иланг-иланг. Засцврстува и ревитализира.
  • Лесни цветни и сочни овошја кои се мешаат меѓусобно за да креираат момент на задоволство. Свежи, зелени високи ноти комбинирани со топли базични ноти за комплетно чувство на велнес.

Начин на употреба

  • Нанесете на влажна коса.
  • Шампонирајте.
  • Исплакнете.
Brand

Lakme

Scroll to top