Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Шумлива таблета x 1 (купка за педикир) BELFEET 10 гр

Цена: 40 ден

Најавете се за салонска цена

ја подготвува кожата за третман и благо ја активира циркулацијата

SKU: 6409/1 Category: Tags: , ,

Подгответе купка за нозе и ставете една таблета во водата.
Длабински ја чисти кожата, дава чувство на олеснување и релаксација,
ја подготвува кожата за третман и благо ја активира циркулацијата.

Активни состојки:

  • Лимонска киселина: Алфа Хидроксилана киселина која ги елиминира мртвите клетки, хидрира и ја омекнува кожата
  • Артемис: Анти-инфламаторно дејство, иделано за смирување на мускулите и болки во зглобовите
  • Мента пиперита: една од најценетите есенции која има исклучително дренажно и антисептичко дејство.
    Ја стимулира циркулацијата, го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи,
    а го подобрува чистењето од отпадни материи.
  • Сибирски бор: врши дренажа на ткивата.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шумлива таблета x 1 (купка за педикир) BELFEET 10 гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шумлива таблета x 1 (купка за педикир) BELFEET 10 гр”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top