Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Пилинг за тврди делови (ЧЕКОР 3: Обработка на стапало) CRISNAIL 600мл

Цена: 1,250 ден

Најавете се за салонска цена

третман на сувите, цврсти делови од стапалото (пети, врв на прстите)

SKU: 6438 Категорија Ознаки: , ,

Ексфолијација на цврсти делови на стопалата

Крем погоден за пилинг на поцврстите делови од стопалото како што се петите и некои делови на врвовите од прстите.

  • Семка од кајсија: тврдиот дел од се користи за длабинска ексфолијација. Кајсијата е богата со антиоксиданти А, Ц и Е кои го спречуваат негативното дејство на слободните радикали и го забавуваат стареењето на кожата.
  • Алое Вера: ја подобрува циркулацијата, смирува и во исто време ревитализира. Извонредна заштита на дермисот.
    Комплекс од амино киселини, елементи во трагови и витамини Б12, Б6, Б5, А и Ц кои ја регенерираат клетките и сите нивоа на кожата.

Начин на употреба:

Се нанесува на мокро стопало со кружна масажа, давајќи акцент на тврдите делови и петите.

Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top