Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Пилинг за тврди делови (ЧЕКОР 3: Обработка на стапало) CRISNAIL 600мл

Цена: 1,250 ден

Најавете се за салонска цена

третман на сувите, цврсти делови од стапалото (пети, врв на прстите)

SKU: 6438 Category: Tags: , ,

Ексфолијација на цврсти делови на стопалата

Крем погоден за пилинг на поцврстите делови од стопалото како што се петите и некои делови на врвовите од прстите.

  • Семка од кајсија: тврдиот дел од се користи за длабинска ексфолијација. Кајсијата е богата со антиоксиданти А, Ц и Е кои го спречуваат негативното дејство на слободните радикали и го забавуваат стареењето на кожата.
  • Алое Вера: ја подобрува циркулацијата, смирува и во исто време ревитализира. Извонредна заштита на дермисот.
    Комплекс од амино киселини, елементи во трагови и витамини Б12, Б6, Б5, А и Ц кои ја регенерираат клетките и сите нивоа на кожата.

Начин на употреба:

Се нанесува на мокро стопало со кружна масажа, давајќи акцент на тврдите делови и петите.

Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пилинг за тврди делови (ЧЕКОР 3: Обработка на стапало) CRISNAIL 600мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пилинг за тврди делови (ЧЕКОР 3: Обработка на стапало) CRISNAIL 600мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top