Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Финиш за педикир (ЧЕКОР 4: Хидратација и заштита) CRISNAIL 600мл

Цена: 1,250 ден

Најавете се за салонска цена

потхранување и хидратација (прави заштитен слој на кожата од надворешни влијанија)

SKU: 6437 Category: Tags: , ,

Крем за хидратација и заштита на нозете

Стопалата како и останатите делови од нашето тело бараат секојдневна нега. Оваа крема обезбедува хидратација, потхранување и регенерирање на ткивата без да остава масна трага.

Се нанесува со длабинска масажа, по која клиентот ќе чувствува интензивна и долготрајна арома и воедно ќе доживее зголемено чувство на релаксација.

Активни состојки:

  • Бадемово масло: идеален природен регенератор кој го стимулира создавањето на колаген и еластин. Богат со витамини А и Екои одлично ја помагаат хидратацијата, омекнувањето и измазнувањето на кожата.
  • Маслиново масло (ладно цедено): богато со витамини А, Д, Е, Ф и К. Обезбедува флексибилност на ноктите и омекнување на кутикулите, а во исто време ја подобрува релаксационата масажа. Врши длабинска исхрана на ткивата и ја тонизира кожата.
  • Алантоин: ја забрзува регенерацијата на клетките, ги негува и ги одржува стапалата здрави. Тврдите и рапави делови исчезнуваат, оставајќи ја кожата мека и мазна.
  • Алое: го подобрува правилното врзување на колагенските влакна благодарејќи на длабинско регенеративно и интензивното хидратантно дејство
  • Жен Шен: дава интензивна извонредна арома
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Финиш за педикир (ЧЕКОР 4: Хидратација и заштита) CRISNAIL 600мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Финиш за педикир (ЧЕКОР 4: Хидратација и заштита) CRISNAIL 600мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top