Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за нозе (за еластична кожа) BELFEET 500мл

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

за враќање на младешкиот изглед на кожата (го враќа тонусот)

SKU: 6428 Category: Tags: , ,

Специјален крем за еластичност и хидратација.

  • Го надополнува недостатокот на уреа во сувата кожа.
  • Поради ексфолиативниот ефект кои го поседува, калусот постепено се губи.
  • Ја прави кожата мека, флексибилна и свилено нежна на допир.

Активни состојки:

  • Уреа: природен, многу ефикасен хидратантен фактор, есенцијален за третмани
    на сува и многу сува кожа.
  • Гликолна и млечна киселина: АХА екстракти од шекерна трска и млеко, што ја омекнуваат кожата.
  • Екстракт од папаја: Ја зголемува еластичноста и флексибилноста на кожата.
    Ја подмладува кожата.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за нозе (за еластична кожа) BELFEET 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за нозе (за еластична кожа) BELFEET 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top