Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Хидратантен крем за стапала со Уреа (за еластична кожа) BELFEET 100 мл

Цена: 295 ден

Најавете се за салонска цена

го надополнува недостатокот на уреа во сувата кожа (ја прави еластична и хидрирана)

SKU: 6428/1 Категорија Ознаки: , ,

Специјален крем за еластичност и хидратација.
Го надополнува недостатокот на уреа во сувата кожа.
Поради ексфолиативниот ефект кои го поседува, калусот постепено се губи.
Ја прави кожата мека, флексибилна и свилено нежна на допир.

Активни состојки:

 • Уреа: природен, многу ефикасен хидратантен фактор,
  есенцијален за третмани на сува и многу сува кожа.
 • Гликолна и млечна киселина: АХА екстракти од шеќерна трска и млеко,
  што прават убава ексфолијација на горниот слој на кожата.
 • Екстракт од папаја: папаинот познат е по својата хидратантна,
  омекнувачка и регенеративна сила. Ја зголемува еластичноста
  и флексибилноста на кожата.
Product Cat

Scroll to top