Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за нозе (против потење) BELFEET 500мл

Цена: 890 ден

Најавете се за салонска цена

анти-септички, против лоша миризба на стапалата

SKU: 6413 Category: Tags: , ,

Хидратантен крем со брза апсорпција, што го контролира потењето и ја спречува лошата миризба, без да остава масно чуство на нозете.

  • Ја балансира топлината на нозете
  • Ги спречува потењето и лошата миризба
  • Спречува пролиферација на габички и бактерии
  • Ја навлажнува кожата

Активни состојки:

  • Алуминиум сескихлоридат: Деодорантна сол која ја апсорбира вишокот од пот, оставајќи ги нозете свежи и без лоша миризба
  • Масло од Чајно Дрво: екстракт од Австралиско легендарно дрво со неверојатно прочистувачко,
    регенеративно, балансирачко и анти-бактериско дејство. Ги спречува распаѓањето на потта и формирањето на габички
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за нозе (против потење) BELFEET 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за нозе (против потење) BELFEET 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top