Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крем за нозе (против потење) BELFEET 500мл

Цена: 890 ден

Најавете се за салонска цена

анти-септички, против лоша миризба на стапалата

SKU: 6413 Категорија Ознаки: , ,

Хидратантен крем со брза апсорпција, што го контролира потењето и ја спречува лошата миризба, без да остава масно чуство на нозете.

  • Ја балансира топлината на нозете
  • Ги спречува потењето и лошата миризба
  • Спречува пролиферација на габички и бактерии
  • Ја навлажнува кожата

Активни состојки:

  • Алуминиум сескихлоридат: Деодорантна сол која ја апсорбира вишокот од пот, оставајќи ги нозете свежи и без лоша миризба
  • Масло од Чајно Дрво: екстракт од Австралиско легендарно дрво со неверојатно прочистувачко,
    регенеративно, балансирачко и анти-бактериско дејство. Ги спречува распаѓањето на потта и формирањето на габички
Product Cat

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top