Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Foliprime-1 50ml.

(1 Преглед на корисник)

Цена: 450 ден

Најавете се за салонска цена

FOLIPRIME + FOLIFREE

Најнов третман од DEPILEVE за инхибиција на растот на влакната со ефект споредлив со оној на ласерите за депилација.

Овој природен и револуционерен систем обезбедува одлични трајни резултати споредливи со ласерот без ниту едно од придружните ограничувања. Се состои од два серума кои делуваат на празниот анаген фоликул, нудејќи опција сосема различна од ласерот или електролизата.

Овој моќен третман во 2 чекори се користи терапевтски за трајно да го потисне растот на влакната до 85%. Третманот се започнува веднаш по депилацијата (филм восок, традисионален, конец или пинцета). Третманот се продолжува дома 10 дена по епилацијата, Foliprime и Folilfree треба да се користат наутро и навечер. Третманот (вклучувајќи и епилација) се повторува на секои 3 недели додека не се постигне саканиот резултат. Губењето на влакната се јавува со текот на времето кога се активира анагенската фаза на влакната. На повеќето лица ќе им требаат 8 до 12 третмани. На лица со хормонски проблеми можеби ќе им треба повеќе за да постигнат оптимални резултати.

1) FOLIPRIME – го отвора и активира фоликулот на влакното. Тоа е моќен експандер на фоликулите со масло од ѓумбир кој ја оптимизира пенетрацијата на серумот Folofree.

2) FOLIFREE – работи синергетски за да го блокира формирањето на нови влакнести клетки во анагенската фаза во основата на празениот фоликул, спречувајќи го дуплирањето на клетките. Со инхибиција на енергијата на митохондриите, третираните фоликули стануваат неактивни 6 часа. Серумот може да се примени на секаков тип на кожа и област на телото без разлика на бојата на влакната, без разлика на бојата на кожата, дури и во присуство на тетоважи. Работи без ризик – не предизвикува оштетување на кожата, изгореници, хиперпигментација или депигментација. Folifree е формулиран од природни билки без употреба на хемикалии.

Погледнете го начинот на употреба: тука

1 преглед за Foliprime-1 50ml.

  1. Aleksandra Smilkovska

    5

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

1 преглед за Foliprime-1 50ml.

  1. Aleksandra Smilkovska

    5

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top