Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Маска за поттикнување на Циркулацијата во нозете BELFEET 200 мл

Цена: 590 ден

Најавете се за салонска цена

ја хидрира и омекнува грубата кожа на стапалата

SKU: 6429 Category: Tags: , ,

Маска која длабоко ја хидрира кожата на стопалата, за враќање на еластичноста и удобноста на нoзете.
Ги храни ткивата и го надоместува недостатокот од есенцијални масни киселини,
и се бори против формирање на слободните радикали и одржување на кожата.

Активни состојки:

  • Ментол: силно дејство на прочистување и освежување.
  • Грозје: збогатено со Витамин Е (антиоксидант) за борба против слободните радикали и подобрување на циркулацијата.
  • Hypericum perforatum: регенеративно и смирувачко дејство. Ги стега капиларите.
  • Ruscus: диуретско и анти-варикозно дејство врз вените, делува како дренажа и ја подобрува циркулацијатa.
  • Ловор: бактерицидно, дренажно и анти-воспалително дејство.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за поттикнување на Циркулацијата во нозете BELFEET 200 мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Маска за поттикнување на Циркулацијата во нозете BELFEET 200 мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top