Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Memory 3 Beige RESTPRO® Мемори кревет за масажа (Portable)

Цена: 17,500 ден

Најавете се за салонска цена

Преносен кревет (двојно полнење со мемори пена) и “Skin Touch” материјал

SKU: RP015/B Категории , Ознаки: , ,

6 причини да изберете “Мемори” наместо вообичаен масажен кревет:

1) Двослојно полнење во висина од 6cm:
– 1.5 cm од “Мемори пена” – не врши притисок врз контактните делови на телото (рамената, колковите), правилно го поддржува телото и дава чувство на удобност.
– 4,5 cm од  тврдата пена е издржливост. Пената ќе остане непроменета многу години, додека полначот на стандардни маси ќе почне да се крева во првата година на експлоатација.

2) Материјал „Skin Touch“
Супер удобен “луксузен” тапацир, пријатен за допир и неспоредливо потраен од PVC винил, што обично се користи за масажни кревети. PVC винил тапацирот почнува да пука и да се лупи по една година интензивна употреба, додека „Skin Touch“ материјалот, ќе ви трае со години.

3) Зајакната рамка
Основата и ногарките на креветот, на 4 места се зајакнати со дополнителни вкрстници. Креветот е стабилен и пријатен и за клиентот и за масерот.

4) Анти-лизгање
Ногарките на ефтините кревети, се направени од пластика што се лизга на рамна површина (на пример плочка или ламинат). На лизгав под, ваквите маси се поместуваат напред и назад. Спротивно на ова, гумираните ногарки на мемори креветот се врзуваат за подот.

5) Контрукција  

 • Полицата за раце е удобна и цврста (зацврстена на 3 места)
 • Алуминиумската внатрешност на потпирачот за глава, е посигурен од конвенционалните пластични
 • Стабилниот систем за монтирање на потпирачот за глава, не е само дупка како кај евтини кревети
 • Удобни гумени рачки за контрола, поставени на висината на креветот
 • Рачката на масата не е само прицврстена со две завртки, туку е прикачена со декоративна метална плоча
 • Високиот простор помеѓу нозете и креветот, му овозможува на масерот кога седи, да ги стави нозете под масата
 • Професионалната торба е направен од подебела ткаенина

6) 3 години гаранција

Наместо 6 месеци обезбедуваме 3 години гаранција (дури и за компании)!

Некои продавачи нудат само полугодишна гаранција за компаниите, затоа што знаат дека креветот направен од најевтините компоненти, нема да издржи ни гаранција од 2 години. Ефтините материјали брзо се оштетуваат и пукаат. Искуканиот материјал што личи на старо и нечисто, ќе ве засрами пред клиентите. Дали е ова воопшто потребно?

Можеби се прашувате: што ако при тешкиот клиент и динамичното притискање, табелата ќе се распадне … Не е ни чудо што ногарките и основата на мемори креветот, се дополнително вкрстени на 4 места и шарките се прицврстени низ целата должина на креветот (наместо на 3 места). Дали сакате да му објаснувате на вашиот клиент дека тој паднал поради фактот дека сте го купиле најевтиниот кревет? 

Ќе се согласите дека е поудобно да работиме со добра опрема. Квалитетниот кревет, не само што ќе ги заштеди вашите пари, туку и ќе ја зголеми продажбата – поголема е веројатноста дека клиентите ќе дојдат кај козметичар чија опрема е удобна, уредна и безбедна.

Креветот од серијата “Memory” е изграден од најдобрите материјали, под надзор на латвиско претпријатие. Ќе ве служи долго време – гарантираме со нашата продолжена гаранција.

Купете сега и добијте 3 години гаранција!
Купете сега и уживајте во ново ниво на удобност, со помош на Memory 2 Beige!

Порачајте достава до вашиот салон или дојдете во нашата продавница за да го видите креветот.

Нашата адреса е: Народен Фронт 5/1-2, Скопје

 

Карактеристики:

 • Комплетот вклучува кревет, додатоци, торба и прирачник
 • Должина е 192 см (220 см со потпирачот за глава)
 • Ширина е 70 см (95 см со странични дланки)
 • Висината е прилагодлива (63-84 см)
 • Максимално оптоварување: 350 кг
 • Потпирач за грб и потпирач за дланка
 • Тапациран со “Skin Touch” материјал
 • Димензии во составна форма: 95 x 70 x 23 см
 • RESTPRO® Memory 2 Беж пренослив кревет за масажа
 • Тежина е 21 кг

 

 

Квалитетот на RESTRPO се гледа во деталите: 

 

 

Дво-слојното полнење:

1.) 1,5 cm “Мемори пена” – Совршено се прилагодува на телото и не предизвикува притисок.

2.) 4,5 cm “Тврда пена” – трајна. Пената останува непроменета со години.

 

 

 

 

Еколошка кожа, мека на допир. За разлика од винил PVH, е неверојатно трајна (другите столици достапни на пазарот, се направени од винил PVH, што почнува да пука и да се распаѓа, веќе една година по интензивна употреба). Еколошката кожа е докажана по својата трајност. Ќе ја користите со години.

 

 

 

 

Основата и ногарките на масата, на 4 места се засилени со дополнителни шини. Сврзните спојки, се двојно зајакнати, по должина на целата конструкција. Ова овозможува стабилност на столицата. За разлика од RESTPRO, евтините кревети, почнуваат да се виткаат и масажата станува непријатна и за клиентот и за масерот.

 

 

 

 

 

Ногарките не се лизгаат.

 

Brand

Restpro

Вие исто така би сакале…

Scroll to top