Сет за масна кожа – Dermo Corecture
SKU: DCkit Категории: Tags: , ,
Сподели

Сетот содржи монодози за 4 единечни третмани:

Маска Планктон + Активатор на маска

  • Комбинација на моќен механички пилинг од планктон со хидроген пероксид кој ги елиминира бактериите одговорни за акните.
  • Го стимулира заздравувањето на раните и регенерацијата на кожата за да се избегне појава на лузни.
  • Ги подобрува веќе појавените лузни

Концентрат ампула

  • Чисти, дезинфицира, смирува воспаленија и забрзува заздравување на повреди.
  • Содржи салицилна киселина, АХА овошни киселини, Centella Asiatica и алантоин.

Крем за корекција – extreeme

Крем со УВ заштита

 

Сет за масна кожа – Dermo Corecture
Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.