Маска за лице – Dermo Purifante 500мл.
SKU: 6350 Категории: Tags: , ,
Сподели

Длабински ги внесува активните состојки од лосионот Active.

  • Обезбедува мат тон на кожата за добивање на свеж и чист тен.

Начин на употреба (Лосион Active + Маска Dermo Purifante)

  • Во сад измешајте 30гр. маска во прав Dermo Purifante со 90мл. лосион Active.
  • Добро измешајте додека добиете густа, зелена паста.
  • Веднаш нанесете во дебел слој на лицето и вратот, избегнувајќи ги очите.
  • Оставете да делува 15 минути.
  • Маската треба да има конзистенција на филм за да може лесно да се отстрани.
  • Подигнете ги краевите со шпатула од вратот па нагоре.
  • Остатоците од маската отстранете ги со памучен туфер натопен со лосион Controle.
  • Исушете со хартиена марамица.
Маска за лице – Dermo Purifante 500мл.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.