Серум Т-зона за лице – Dermo Controle 30мл.

регулација на себумот и смирување на црвенилото

SKU: DC004 Категории: Tags: , ,
Сподели

Високи концентрации на состојки за регулирање на себумот. Го намалува сјаењето на кожата.

  • Антибактериско и деконгестативно дејство кое спречува појава на црвенила

Начин на употреба

  • Наутро и навечер.
  • Се нанесува на тонизирана кожа само на деловите каде има најголема активност на себумот: Т-зона (чело, нос и брада) или на деловите каде има појава на иритирани акни.
  • Потоа нанесете од емулзијата (крем) Dermo Control за 24ч. мат ефект.
Серум Т-зона за лице – Dermo Controle 30мл.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.