Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка

дуо-микс маски за освежување на кожата и отстранување нечистотии

SKU: 2113 Категории: Tags: , ,
Сподели

Wow! 2 различни маски во едно пакување

Маска: Портокал и витамин Ц (Peel Off)
Излупете ги нечистотиите и мртвата кожа со Масло од Портокал и Витамин Ц.
Маслото од Портокал е збогатено со мешавина од цитрусни екстракти на лајм, герјпфрут, лимон, бергамот и
мандарина. Овие есенцијални витамини смируваат, освежуваат и ја реставрираат кожата.
—–
Маска: Краставица и јаболка (смозагревање)
Природните состојки од Краставицата и Јаболката ги отстрануваат нечистотиите, хидрираат, смируваат и ја
освежуваат изморената кожа. Екстрактите од Хамамелис обезбедуваат прочистувачко дејство. Цветните
екстракти од лотосов цвет, ноќна јагорчевина и пасифлора, збогатени со хидратантен сок
од Алое Вера го одржуваат балансот на кожата.

 

Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка
Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.