Дуо-микс: морска кал & авокадо-орев

дуо-микс маски за хидратација и освежување на кожата

SKU: 2112 Категории: Tags: , ,
Сподели

Wow! 2 различни маски во едно пакување

Маска: кал од Мртво Море (прочистување)
Морски алги и Алое Вера кои длабински ја чистат кожата. Морската сол и природната глина
ги извлекуваат нечистотиите и ја хидрираат кожата. Цветните екстракти од лотосов
цвет, ноќна јагорчевина и пасифлора, како и хидратантниот сок од Алое Вера,
го надополнуваат ефектот на чистење на морските алги, минералите и глината.
—–
Маска: Авокадо и Орев (пилинг)
Масло од Авокадо и гранули од Орев ја ексфолираат кожата.
Женшен и Зелен Чај за ревитализација и освежување на кожата, со додаток
на Алое Вера за хидратација Маската нежно ќе ги отстрани мртвите клетки и
длабински ќе ја рехидрира кожата.

 

Дуо-микс: морска кал & авокадо-орев
Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.