СЕТ – Celestial Secret (Anti-Age третман со екстракт од метеор) ANESI

стимулира производство на нов колаген, го згуснува ткивото и ја зајакнува заштитната бариера 

SKU: ANCS03 Категории: Tags: , ,
Сподели

Тајна родена меѓу ѕвездите, CELESTIAL SECRET, еликсир за подмладување инфузиран со еклсклузивна и уникатна состојка која потекнува од вселената и е постара од 4,5 милијарди години: ЕКСТРАКТ ОД МЕТЕОРИТ

Благодарејќи на CELESTIAL SECRET, ќе можете во значителна мера да ги менаџирате знаците на стареење на лицето:

Зацврстува
Заштитува на клеточно ниво
Стимулира дефинирање на кератиноцити
Зајакнување на бариерата на кожата
Помага за згуснување на ткивата на кожата (против создавање на брчки)
Активни состојки:

Екстракт од метеорит
4 драгоцени минерали
2 растителни екстракти

Сетот содржи:

Ензимски пилинг 15мл – високо-ефикасен пилинг, што ги измазнува гранулите на кожата на лицето,
ги обновува клетките и ја подобрува абсорпцијата на состојките од третманот.

Концентрат 8мл – Сите чудесни состојки на Celestial Secret третманот во највисока концентрација
за враќање на еластичноста и тонусот на кожата. Ја зајакнува заштитната бариера на кожата и и ја враќа младоста.

Маска 30гр – Најнова генерација на пилинг маска (се лупи). Затворачки ефект
(сите состојки од маската и концентратот, се абсорбираат во најдлабоките слоеви на кожата).
Резултатот е сјајна, затегната и хидрирана кожа. Богата со калциум, Арганово масло и морски Алги.

Еликсир 5мл – Концентрација за подмладување на кожата, на база на метеорит и скапоцени камења
(екстракти што инјектираат енергија во сите ќелии на дермисот, ја редефинираат кожата,
ја затегнуваат опуштената кожа и ги затегнуваат брчките).
Стимулира производство на нов колаген.

СЕТ – Celestial Secret (Anti-Age третман со екстракт од метеор) ANESI
Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.