Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.
SKU: 6337 Категории: Tags: , ,
Сподели

Гликолен пилинг за отстранување на мртвите клетки.

  • Длабински ја подмладува кожата, омекнува и дава посветол изглед.
  • Комбинација на гликолна киселина и органски силикон кои го стимулираат создавањето на нови колагенски влакна.

 

Начин на употреба

  • Со рамна четка нанесете на чиста и сува кожа, избегнувајќи ги очните контури.
  • Оставете да делува 3-4 минути.
  • Исплакнете со влажна крпа и завршете со лосион.

 

Комбинирање со други третмани:

  • Silglycol + Сет DNA: Промовира создавање на колаген, ремоделирање на кожата, рафинирање на stratum corneum, намалување на брчки и стимулирање на обновување на клетките.
  • Silglycol + Сет Dermo Controle: Затворање на порите, намалување на лузните од акни и отстранување на вишокот маснотии од површината на кожата, правејќи ја поздрава, радијантна и длабински прочистена.
Гликолен пилинг – Silglycol 30мл.
Product Cat

,

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.