SKU: 6374 Категории: Tags: , ,
Сподели

Сите клетки имаат нуклеус со ДНК кој е сличен на „биолошки интернет“ кои ги чува податоците и придонесува за меѓуклеточна комуникација. Кога се создава нова клетка ДНК се одмотува и се дуплицира. Тоа е основата на обновувањето и есенцијата на младоста на кожата.

Како и да е, надворешните фактори како, ултравиолетовите сончеви зраци, загадувањето, стресот, допринесуваат за оштетување на ДНК, притоа губејќи ја способноста да се регенерира. Клетките почнуваат да се репродуцираат со оштетен „код“ и кожата ја губи цврстината. Процесот на стареење се забрзува, се формираат нови брчки, а старите се продлабочуваат.

ANESI со својот третман DNA CRONOLOGIE делува на нуклеусот на клетките, обновувајќи ја ДНК, ја подобрува и заштитува кожата оштетувања кои можат да го забрзаат стареењето.

Во формулациите се користи и Природен Хидратантен Фактор, претходник на колагенот и алтернативна фитоактивна база на хиалуронска киселина која се апсорбира од кожата.

УЖИВАЈТЕ ВО ANESI ТЕХНОЛОГИЈАТА !

 

Комплетот содржи:
•  ДНК филер
•  ДНК кристална маска
•  Cell EGF ‐ серум
•  DNA Cronologie ‐ крем за лице

Сет – DNA
Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.