Серум за околу очи – Radiance ANESI 15мл.

Целосна нега на очите со серум кој го подобрува васкуларниот систем и ја подобрува деградацијата на масното ткиво, а со тоа и ги намалува подочниците.

Сподели

Целосна нега на очите со серум кој го подобрува васкуларниот систем и ја подобрува деградацијата на масното ткиво, а со тоа и ги намалува подочниците.

Текстура: течност

 • Ги намалува подочниците кои се создаваат со акумулација на течности и масти.
 • Ги осветлува темните кругови за 4 недели
 • Ја подигнува и тонизира кожата околу очите
 • Ги намалува и пополнува брчките предизвикани од дехидратација
 • Ја освежува и релаксира ареата околу очите

Активни состојки:

 • Fresolat X-Cool
 • Алфаалфа и бел лупин
 • Хиалуронска киселина
 • Квасни екстракти
 • Л-Карнитин
 • Екстракт од Рускус

Начин на употреба:  Наутро и навечер, по чистење на шминката со Fluide Demaquilante Yeux нанесете мала количина ид серумот со помош на апликаторот. Со нежни допири масирајте се додека целосно не се апсорбира.

Серум за околу очи – Radiance ANESI 15мл.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.