СЕТ Концентрат за лице CERAZYME® DNA 9×10мл

серум со Anti-Age активни состојки за лице, интима, пазуви (се нанесува пред восокот)

Сподели
Серум со делотворни состојки против стареење: за лице, пазуви и интимната зона на бикините.
Текстурата и молекуларната тежина, се тестирани да можат да
обезбедат максимална апсорпција во кожата и да навлезат во најдлабоките
слоеви на епидермисот, при нанесување CERAZYME® DNA восок.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Коензим Q10
• Морски DNA нишки
• Природен навлажнувач
• Масло од семе од булка
ЕФЕКТИ:
• Ја зголемува еластичноста на ткивото
• Хидрира длабински, ги пополнува брчките
• Ја реконструира кожата
• Го обликува и затегнува лицето
• Ги згуснува клетките
• Кожата станува повитална
• Штити од предвремено стареење
Кожата е навлажнета и омекната и може да се користи дури и за околу очите
и усните, бидејќи содржи pH фактор (сличен како оној на природните солзи).
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Фукогел
• Невен
• Камилица
ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно чистење на кожата пред епилација
• Светла и свиленкаста структура, не остава траги од масло и прави
подлога на кожата, па восокот се лепи само за влакното, а не за кожата.
• Вклучува активни состојки што се нежни, потхрануваат и
ја прават епилацијата целосно безболна.
СЕТ Концентрат за лице CERAZYME® DNA 9×10мл
Product Cat

,

Brand

Anesi, Depileve

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.