Отстранувач на шминка CERAZYME® DNA 500мл

темелно ја отстранува шминката (дури и водоотпорната) и ја спрема кожата за отстранување на влакната

Сподели

Течен отстранувач на шминка, што нежно и темелно ја отстранува шминката
(дури и водоотпорната) и ја спрема кожата за отстранување на влакната.
Кожата е навлажнета и омекната и може да се користи дури и за околу очите
и усните, бидејќи содржи pH фактор (сличен како оној на природните солзи).

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Фукогел
• Невен
• Камилица

ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно чистење на кожата пред епилација
• Светла и свиленкаста структура, не остава траги од масло и прави
подлога на кожата, па восокот се лепи само за влакното, а не за кожата.
• Вклучува активни состојки што се нежни, потхрануваат и
ја прават епилацијата целосно безболна.

Отстранувач на шминка CERAZYME® DNA 500мл
Product Cat

,

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.