Крем за лице – Stem C3 50мл.
SKU: 6373 Категории: Tags: , , , ,
Сподели

Технологија на растителни стем клетки и Витамин Ц инкорпорирани во оваа луксузна емулзија која го враќа хронолошкото стареење и го забавува распаѓањето на есенцијалните клетки на кожата.

Текстура: емулзија

  • Ја заштитува долговечноста на стем клетките на кожата
  • Се бори против хронолошкото стареење
  • Ја обновува ДНК
  • Го редуцира формирањето на слободните радикали и оксидативниот стрес на кожата

Активни состојки:

  • Растителни стем клетки
  • Колаген
  • Екстракт од портокал
  • Стабилен активен витамин Ц

Начин на употреба:  Отстранете ја шминката и нанесете на чистоо лице и врат избегнувајќи ги контурите околу очите.

Крем за лице – Stem C3 50мл.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.