Крем за околу очи – Expression 30мл.
Сподели

Крема за комплетна нега на контурите околу очите. Ги третира мимичните линии кои се создаваат од микроконтракциите и видливо ги пополнува брчките. Го освежува изгледот на очите, ги третира и ги спречува подочниците и темните кругови.

Текстура: крем

  • Измазнува и видливо ги пополнува брчките за само неколку минути
  • Акумулативен микро-релаксирачки ефект на мимичните линии
  • Затегнување и зајакнување на контурите околу очите
  • Освежување на кожата

Активни состојки:

  • Екстракт од Акмела
  • Натриум Хиалуронат
  • Екстракт од јачмен
  • Лумин

Начин на употреба: Наутро и навечер, по чистење на шминката со течноста Fluide Demaquilante Yeux, нанесете мала количина околу очите и усните. Со лесни кружни масажни движења масирајте се додека комплетно не се абсорбира кремата.

Крем за околу очи – Expression 30мл.
Product Cat

,

Brand

Anesi

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.