Гликолен Пилинг – Cellular-3 30мл.
SKU: ANL02 Categories: , Tags: , ,
Сподели

Нова генерација пилинг која комбинира гликолна киселина со енкапсулирана АХА (Alpha hydroxy acid) за намалување на дебелината на стратум корнеум слојот на кожата кое како ефект има осветлување на тенот и намалување на брчките.

Текстура: гел

  • Елиминирање на надворешниот слој на кожата
  • Стимулирање обновување на клетките
  • Оптимизирање на пенетрацијата на активните состојки од препаратите кои се нанесуваат понатаму во третманот

Активни состојки:

  • Pronalen AHA
  • Glycodextrin

Начин на употреба: Нанесете 2 пумпици Целулар-3 гликолен пилинг на лицето и вратот со врвовите на прстите или со четкичка избегнувајќи ги очите. Не се нанесува на усните. Оставете да делува 3 минути и добро исплакнете со вода.

  • Тенка / Чувствителна кожа: се користи на секој 15 дена
  • Дебела / Зрела кожа: се користи на секој 7 дена
Гликолен Пилинг – Cellular-3 30мл.
Product Cat

,

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.