Корективен крем (високо покривна пудра) ANESI CC Perfect 30мл.

Високо-покривна пудра! Се нанесува по козметички третман за покривање на црвенилата и заштита на кожата од UV зрачење. 

Clear
SKU: ANJ04/05 Категории: Tags: , ,
Сподели

Универзална колор корективна крема со пудра. Формулирана со уникатни три-пептиди кои го минимизираат формирањето на брчките и ги забавуваат постепените знаци на стареење. Мејкап ефективно трае 12 часа, воедно корегирајќи го и изедначувајќи го тонот на кожата. Има заштитен фактор СПФ 30. Водоотпорна.

Нијанси: 

 • Light 
 • Medium 
 • Dark

Текстура: крем

 • Достапна во три нијанси. Светла, Медиум и Темна
 • Обезбедува адекватна заштита од УВА и УВБ зраци
 • 12 часа мејкап, отпорна на вода и висока СПФ заштита
 • Спречува формирање на дамки и дава сјај на кожата
 • Збогатена со екстракт од Малт за заштита на кожата од оксидативен стрес

Активни состојки:

 • Сафора
 • Екстракт од Киви
 • Морски ексополисахариди
Корективен крем (високо покривна пудра) ANESI CC Perfect 30мл.
Product Cat

,

CC пудра (нијанса):

Светла (Light), Средна (Medium), Темна (Dark)

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.