Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ за козметичари + ГРАТИС торба (за домашни посети)

Цена: 15,825 ден

Најавете се за салонска цена

Пакет креми + Козметика за припрема на кожата + Алат за работа + Креми за дома

Крема за масажа на лице - Aqua Vital 500мл.

млеко за хидратација и зацврстување на еластичноста (се масира со кружни движења)

Млеко за лице (тестер) Aqua Vital

Емулзија (млеко) за сите типови кожа, особено погодна за многу сува и дехидрирана кожа.

Серум за лице (тестер) Aqua Vital

Концентрат за максимална хидратација и детоксификација.

Крем за лице (тестер) Aqua Vital

воден третман за кожа на која и е потребна интензива хидратација

Пена за чистење - Aqua Vital 200мл.

пена за темелно чистење на кожата на лицето (навлегува во микро-порите)

САКАТЕ ПОГОЛЕМА ПРОДАЖБА? Понудете третман во домот на клиентот. Според најновите истражувања, на клиентите им е најважно потрошеното време (заради супер-брзото темпо на живот). Клиентите кои можат да си дозволат ексклузивни услуги, имаат финансии, но немаат слободно време.

Унапредување на услугата: Сетот содржи ефикасни третмани за сите типови кожа. Добивате 4 типови на козметика со различна намена: : чувствителна, дехидрирана, зрела и акнозна кожа. Пакетот содржи линии за пред-припрема, обработка и нега на кожа. Верувајте, клиентите ќе ја почувствуваат разликата и ќе ве препорачуваат на блиските!

СОВЕТ+: Понудете им повеќе! Издвојте се од конкуренцијата со тоа што ќе им понудите домашна посета (во цената вкалкулирајте ги патните трошоци + времето за изгубени клиенти). Спакувајте го основниот материјал за работа во вашата #Anesi торба и подгответе подебел тефтер за резервации!

 

 

Вие исто така би сакале…

Scroll to top