Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка

Цена: 42 ден

Најавете се за салонска цена

дуо-микс маски за освежување на кожата и отстранување нечистотии

SKU: 2113 Категорија Ознаки: , ,

Wow! 2 различни маски во едно пакување

Маска: Портокал и витамин Ц (Peel Off)
Излупете ги нечистотиите и мртвата кожа со Масло од Портокал и Витамин Ц.
Маслото од Портокал е збогатено со мешавина од цитрусни екстракти на лајм, герјпфрут, лимон, бергамот и
мандарина. Овие есенцијални витамини смируваат, освежуваат и ја реставрираат кожата.
—–
Маска: Краставица и јаболка (смозагревање)
Природните состојки од Краставицата и Јаболката ги отстрануваат нечистотиите, хидрираат, смируваат и ја
освежуваат изморената кожа. Екстрактите од Хамамелис обезбедуваат прочистувачко дејство. Цветните
екстракти од лотосов цвет, ноќна јагорчевина и пасифлора, збогатени со хидратантен сок
од Алое Вера го одржуваат балансот на кожата.

 

Brand

7thHeaven

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top