Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка

Цена: 42 ден

Најавете се за салонска цена

дуо-микс маски за освежување на кожата и отстранување нечистотии

SKU: 2113 Category: Tags: , ,

Wow! 2 различни маски во едно пакување

Маска: Портокал и витамин Ц (Peel Off)
Излупете ги нечистотиите и мртвата кожа со Масло од Портокал и Витамин Ц.
Маслото од Портокал е збогатено со мешавина од цитрусни екстракти на лајм, герјпфрут, лимон, бергамот и
мандарина. Овие есенцијални витамини смируваат, освежуваат и ја реставрираат кожата.
—–
Маска: Краставица и јаболка (смозагревање)
Природните состојки од Краставицата и Јаболката ги отстрануваат нечистотиите, хидрираат, смируваат и ја
освежуваат изморената кожа. Екстрактите од Хамамелис обезбедуваат прочистувачко дејство. Цветните
екстракти од лотосов цвет, ноќна јагорчевина и пасифлора, збогатени со хидратантен сок
од Алое Вера го одржуваат балансот на кожата.

 

Brand

7thHeaven

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дуо-микс: портокал-витамин Ц & краставица-јаболка”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top