Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Дуо-микс: морска кал & авокадо-орев

Цена: 42 ден

Најавете се за салонска цена

дуо-микс маски за хидратација и освежување на кожата

SKU: 2112 Category: Tags: , ,

Wow! 2 различни маски во едно пакување

Маска: кал од Мртво Море (прочистување)
Морски алги и Алое Вера кои длабински ја чистат кожата. Морската сол и природната глина
ги извлекуваат нечистотиите и ја хидрираат кожата. Цветните екстракти од лотосов
цвет, ноќна јагорчевина и пасифлора, како и хидратантниот сок од Алое Вера,
го надополнуваат ефектот на чистење на морските алги, минералите и глината.
—–
Маска: Авокадо и Орев (пилинг)
Масло од Авокадо и гранули од Орев ја ексфолираат кожата.
Женшен и Зелен Чај за ревитализација и освежување на кожата, со додаток
на Алое Вера за хидратација Маската нежно ќе ги отстрани мртвите клетки и
длабински ќе ја рехидрира кожата.

 

Brand

7thHeaven

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дуо-микс: морска кал & авокадо-орев”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Дуо-микс: морска кал & авокадо-орев”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top