Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Крема за заштита од пеги и флеки (заштита UV 50) Luminosity 50мл

Цена: 990 ден

Најавете се за салонска цена

се нанесува на крај на третманот (на новата кожа), против појава на пеги и флеки 

SKU: ANL08 Категории , Ознаки: , , , ,

Крема за осветлување со висок заштитен фактор SPF50Ова крема се нанесува на крај на третманот, за да ја заштитити новата млада кожа  на лицето, склона на инфекции и изгореници од сонце (поради отстранување на мртвиот заштитен слој).

  • Спречува појава на пеги и флеки 
  • Против предвремено стареење

Состав: Многу мазна емулзија со физички и хемиски филтри за заштита од сонце (UVA и UVB зраци). За забрзана регенерација на оштетените клетки (против предвремено стареење). Лесната и мека текстура ја прави кожата порцелански мазна (без употреба на хајлајтери).

Понудете му ја на клиентот како дневна крема за домашна нега!

Намена: За сите типови на кожа.

Product Cat

Brand

Anesi

Вие исто така би сакале…

Scroll to top