Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ – Celestial Secret (Anti-Age третман со екстракт од метеор) ANESI

Цена: 2,500 ден

Најавете се за салонска цена

стимулира производство на нов колаген, го згуснува ткивото и ја зајакнува заштитната бариера 

SKU: ANCS03 Category: Tags: , ,

Тајна родена меѓу ѕвездите, CELESTIAL SECRET, еликсир за подмладување инфузиран со еклсклузивна и уникатна состојка која потекнува од вселената и е постара од 4,5 милијарди години: ЕКСТРАКТ ОД МЕТЕОРИТ

Благодарејќи на CELESTIAL SECRET, ќе можете во значителна мера да ги менаџирате знаците на стареење на лицето:

Зацврстува
Заштитува на клеточно ниво
Стимулира дефинирање на кератиноцити
Зајакнување на бариерата на кожата
Помага за згуснување на ткивата на кожата (против создавање на брчки)
Активни состојки:

Екстракт од метеорит
4 драгоцени минерали
2 растителни екстракти

Сетот содржи:

Ензимски пилинг 15мл – високо-ефикасен пилинг, што ги измазнува гранулите на кожата на лицето,
ги обновува клетките и ја подобрува абсорпцијата на состојките од третманот.

Концентрат 8мл – Сите чудесни состојки на Celestial Secret третманот во највисока концентрација
за враќање на еластичноста и тонусот на кожата. Ја зајакнува заштитната бариера на кожата и и ја враќа младоста.

Маска 30гр – Најнова генерација на пилинг маска (се лупи). Затворачки ефект
(сите состојки од маската и концентратот, се абсорбираат во најдлабоките слоеви на кожата).
Резултатот е сјајна, затегната и хидрирана кожа. Богата со калциум, Арганово масло и морски Алги.

Еликсир 5мл – Концентрација за подмладување на кожата, на база на метеорит и скапоцени камења
(екстракти што инјектираат енергија во сите ќелии на дермисот, ја редефинираат кожата,
ја затегнуваат опуштената кожа и ги затегнуваат брчките).
Стимулира производство на нов колаген.

Product Cat

Brand

Anesi

Scroll to top