Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Сет – DNA

Цена: 2,400 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6374 Категорија Ознаки: , ,

Сите клетки имаат нуклеус со ДНК кој е сличен на „биолошки интернет“ кои ги чува податоците и придонесува за меѓуклеточна комуникација. Кога се создава нова клетка ДНК се одмотува и се дуплицира. Тоа е основата на обновувањето и есенцијата на младоста на кожата.

Како и да е, надворешните фактори како, ултравиолетовите сончеви зраци, загадувањето, стресот, допринесуваат за оштетување на ДНК, притоа губејќи ја способноста да се регенерира. Клетките почнуваат да се репродуцираат со оштетен „код“ и кожата ја губи цврстината. Процесот на стареење се забрзува, се формираат нови брчки, а старите се продлабочуваат.

ANESI со својот третман DNA CRONOLOGIE делува на нуклеусот на клетките, обновувајќи ја ДНК, ја подобрува и заштитува кожата оштетувања кои можат да го забрзаат стареењето.

Во формулациите се користи и Природен Хидратантен Фактор, претходник на колагенот и алтернативна фитоактивна база на хиалуронска киселина која се апсорбира од кожата.

УЖИВАЈТЕ ВО ANESI ТЕХНОЛОГИЈАТА !

 

Комплетот содржи:
•  ДНК филер
•  ДНК кристална маска
•  Cell EGF ‐ серум
•  DNA Cronologie ‐ крем за лице

Product Cat

Brand

Anesi

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scroll to top