Отстранувач на шминка CERAZYME® DNA 500мл

Цена: 850 ден

Најавете се за салонска цена

темелно ја отстранува шминката (дури и водоотпорната) и ја спрема кожата за отстранување на влакната

Течен отстранувач на шминка, што нежно и темелно ја отстранува шминката
(дури и водоотпорната) и ја спрема кожата за отстранување на влакната.
Кожата е навлажнета и омекната и може да се користи дури и за околу очите
и усните, бидејќи содржи pH фактор (сличен како оној на природните солзи).

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Фукогел
• Невен
• Камилица

ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно чистење на кожата пред епилација
• Светла и свиленкаста структура, не остава траги од масло и прави
подлога на кожата, па восокот се лепи само за влакното, а не за кожата.
• Вклучува активни состојки што се нежни, потхрануваат и
ја прават епилацијата целосно безболна.

Product Cat

,

Brand

Anesi, Depileve

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Отстранувач на шминка CERAZYME® DNA 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Отстранувач на шминка CERAZYME® DNA 500мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top