Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Лак за коса (зацврстување) LAKME Pliable 300мл

Цена: 395 ден

Најавете се за салонска цена

косата ја прави мазна и природна и лесно се чешла

SKU: LS010 Категорија Ознаки: , ,

Косата ја прави мазна и природна.
Лесно се чешла.

Цврстина: 2
Тип на коса: сите типови.
Мирис на длабока шума.

Активни состојки:
Антиоксидантен комплекс од семки од грозје: Природна бариера за заштита
на структурата од штетното дејство на слободните радикали.

  • УВ заштита
  • Термичка заштита
  • Заштита на бојата
  • Долготраен ефект
  • Отпорност на влага

СОВЕТ ЗА СТАЈЛИНГ: За подобра контрола на коса што е тешка за обликување,
нанесете од спрејот на широка четка и нежно исчеткајте.
Ова ќе ја направи косата да изгледа изедначено.

Употреба: Нанесете на влажна или сува коса.
Нанесете на помала секција ако сакате да истакнете некој детал.

Product Cat

Scroll to top