Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Органски шампон против масна коса INSIGHT 1000мл.

Цена: 290 ден

Најавете се за салонска цена

Длабински ја чисти косата, ребалансирајќи ја кожата, а воедно го контролира и прекумерното производство на себум.

Понекогаш косата може да изгледа мрсна, сјајна и тешка. Овој феномен е резултат главно на факторите на природата на косата, кои ја одредуваат обилноста на себумскиот секрет на кожата.  Дополнителни причини може да бидат: стресниот начин на живот, небалансираната исхрана или  загадувањето на животната средина. Во овој случај, потребно е да се
прочисти косата со избирање на шампон за нормализирање на себумот, што не стимулира понатамошна активност на себумските жлезди и ја прочистува иритираната кожа.

БЕЗ – SLS/SLES
БЕЗ – парабени
БЕЗ – колоранти
БЕЗ – силикони
БЕЗ – алергени парфеми

ОРГАНСКИ екстракти
100% Made in ITALY

Product Cat

Brand

Insight

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Органски шампон против масна коса INSIGHT 1000мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Органски шампон против масна коса INSIGHT 1000мл.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Препорачани производи

Scroll to top