Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ за депилација + ГРАТИС торба (за домашни посети)

Цена: 10,310 ден

Најавете се за салонска цена

Пакет 3G Филм восоци + Козметика за пред/по депилација + Алат за работа

3 x Тахити филм восок DEPILEVE 800гр

тропски, еластичен восок со ниска точка на топење (за многу чувствителна кожа)

2 x Шеа-Путер филм восок DEPILEVE 800гр

кремава текстура за сува, иритирана и испукана кожа (потхранувачки)

3 x Интима филм восок DEPILEVE 800гр

за интимна, бразилска и холивуд депилација

2 x ПРЕМИУМ филм восок DEPILEVE 800гр

Извонредна кремаста формула. Идеална за отстранување на кратки и силни влакна.

Заштитни прстени DEPILEVE 50 парчиња

хигиенски прстени, за заштита од растекување на топлиот восок врз топилката

Млеко за чистење по депилација (Економично пакување) DEPILEVE 500мл

ги отстранува остатоците од восок, ја омекнува и хидрира кожата по депилација

Масло за чистење по депилација (Економично пакување) DEPILEVE 500мл

ги отстранува остатоците од восок, ја потхранува кожата (одлично за масажа по депилацијата)

Гел за пред депилација (Економично пакување) DEPILEVE 500мл

темелно ја чисти кожата, за подобро нанесување на восокот

Крем за смирување по депилација DEPILEVE 200мл

против црвенила и иритации (со камилица и алое вера)

Ампули за успорување на растот на влакната DEPILEVE 3 x 10мл

се нанесуваат по депилацијата, додека порите се уште отворени (со папаја и витамин Е)

САКАТЕ ПОГОЛЕМА ПРОДАЖБА? Понудете депилација во домот на клиентот. Според најновите истражувања, на клиентите им е најважно потрошеното време (заради супер-брзото темпо на живот). Клиентите кои можат да си дозволат ексклузивни услуги, имаат финансии, но немаат слободно време.

Унапредување на услугата: Сетот содржи благи препарати за припрема на кожата пред депилација (за побезболна депилација). На овој начин, восокот се лепи за влакната, но не и за кожата, и депилацијата е попријатно искуство. Добивате 4 типови на восок со различна намена: за лице, тело и интима + восок за силни, ситни (и машки влакна) што многу тешко се вадат. Пакетот содржи и серуми за чистење, смирување и потхранување на кожата по депилацијата. Верувајте, клиентите ќе ја почувствуваат разликата и ќе ве препорачуваат на блиските!

СОВЕТ+: Понудете им повеќе! Издвојте се од конкуренцијата со тоа што ќе им понудите домашна посета (во цената вкалкулирајте ги патните трошоци + времето за изгубени клиенти). Спакувајте го основниот материјал за работа во вашата #Depileve торба и подгответе подебел тефтер за резервации!

 

 

Препорачани производи

Scroll to top