Восок CERAZYME® DNA со ниска температура на топење 800мл

Цена: 680 ден

Најавете се за салонска цена

Anti-Age пчелин восок, со ниска температура на топење

SKU: CZ008 Category: Tags: , , , ,
Најнова 4-та генерација на филм восок, од природен восок од пчели, 
со Anti-Age дејство и ниска температура на топење.
SMART: Овој восок има патентирана двобојна формула и кога е време да се отстрани,
ја менува мастило нијансата од потемна во посветла. Делува како термо маска под
која активните состојки длабоко навлегуваат во кожата. Во моментот кога
процесот на пенетрација на состојките завршува, бојата станува како
светло мастило и му индицира на козметичарот дека е време да ја извади.
Ако веднаш по отстранувањето на восокот, ја допрете кожата,
ќе забележите дека е мазна, хидрирана, мека и без мртви клетки.
Веднаш станува посветла и блескава.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ:
• Морски DNA нишки
• Природен навлажнувачки фактор
ЕФЕКТИ:
• Нежно и темелно ги отстранува влакната, што го прави
идеален и за најчувствителната кожа.
• Ги отвора порите и вака влакната излегуваат полесно и активните состојки
полесно се апсорбираат (нанесени претходно и оние што ги содржи восокот).
• Ги отстранува мртвите клетки од површината и ја прави кожата мека и мазна.
• Делува како осмозна маска и ја хидрира кожата
• Ја зголемува периферната циркулација, ги храни, оживува и обновува ткивата.
Product Cat

,

Brand

Depileve

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Восок CERAZYME® DNA со ниска температура на топење 800мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Восок CERAZYME® DNA со ниска температура на топење 800мл”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top