Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Eлектрична турпија JD700

Цена: 4,700 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6566/4 Категории , Ознаки: , ,

Лесен за користење

Изведете маникир со леснотија благодарение на Activ Power JD700. Можете да го контролирате користејќи го погонот на основата или ногата. Совршен за третмани за маникир и педикир.

Висока моќност и брзина

Фрезата има висока моќност од 35W. Модерната глава совршено се вклопува во раката. Лесен е, тежи само 160гр. За време на работата, тој достигнува максимална брзина до 30.000 вртежи.

Интуитивно работење

Панелот за базата на податоци е исклучително лесен за употреба. Еден од прекинувачите ви овозможува да го вклучите/исклучите и да го поставите режимот за контрола со рака или нога. Следното копче ви овозможува да ја промените насоката на вртење. Средниот регулатор се користи за контрола на брзината.

Twist-Lock: Лесна промена на секачот

Заборавете на користењето клучеви и иглички, рачката TWIST-LOCK е решение кое ви овозможува брзо и лесно да го замените секачот со еден потег. Свртете лево за да го отклучите, олабавите и замените секачот. Свртете надесно за да ја затворите бравата и да го прицврстите секачот.

Сеопфатен сет

Сетот вклучува комплет DBD-F секачи. Ова се типични секачи за педикир. Може да се користат и за чистење на долната страна на ноктите, отстранување на кератинизираните набори на ноктите и за филтрирање на гел и акрилни нокти. Со купување на овој сет ќе можете веднаш да ја започнете вашата авантура со машината за стругање.

Сетот вклучува:

Глава за стругање, основа за стругање, педала за нозе, држач за глава, комплет за сечење, рачен, гаранција.

Оригинален производ

Оригиналните машини за глодање од ACTIV® го вклучуваат логото и серискиот број на главата.

Технички податоци:
• Моќност: 35 W
• Напојување: 220-230 V / 50-60 Hz
• Ергономски дизајн
• Десна и лева ротација
• Прекинувач за вклучување/исклучување и контрола на брзината во напојувањето/основата
• Мазна контрола на брзината од 0-30 илјади.
• Дијаметар на секач 2,35
• TWIST-LOCK рачка (замена на секачот во еден потег)
• 12-месечна гаранција.

Scroll to top