Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Електрична турпија Ј202

Цена: 2,400 ден

Најавете се за салонска цена
SKU: 6566 Категории , Ознаки: , ,

Машините за стругање Activ Power значително ја подобруваат подготовката на ноктите и кутикулите за време на третманите за маникир и педикир. Уредите се дизајнирани со внимание на најмалите детали, благодарение на што точно одговараат на специфичните потреби на стилистите.

Ефикасна подготовка на ноктите за време на маникир

Функционалната машина за стругање Activ Power J202 е уред кој е совршен за изведување маникир и педикир. Тоа ви овозможува ефикасно да ги подготвите вашите нокти за понатамошни третмани и го олеснува отстранувањето на остатоците од претходниот стил. Добриот баланс на главата, добро осмислените функционалности и мноштвото достапни опции ја прават машината за стругање совршена за професионална употреба.

Удобна глава со систем Twist-Lock

Функционалната, прецизна глава совршено се вклопува во раката, обезбедувајќи висока удобност при работа. Опремена е со лесен за употреба систем Twist-Lock, кој овозможува брза и непроблематична замена на секачите. Ова ја прави работата со уредот исклучително лесна и интуитивна, што исто така ќе биде ценето од попребирливите корисници. Елементот е правилно избалансиран и ергономски профилиран, така што работата со фрезата не ја заморува раката претерано .

Прецизни функционалности за удобност при користење

Црвената LED диода до прекинувачот го покажува работниот статус на уредот. Брзината на ротација на главата за глодање може лесно и непречено да се прилагоди со помош на специјално копче во опсег од 0 до 35.000 вртежи во минута. Прекинувачот на предната страна на уредот ефикасно ја менува насоката на вртење, додека оној на задната страна ви овозможува да ја префрлите контролата помеѓу раката и ногата. Комплетот вклучува педала чија функција е да ја вклучи машината со претходно поставена брзина. Ова обезбедува лесна, удобна работа благодарение на можноста за контрола на уредот без користење на вашите раце. За време на работата, главата може безбедно да се постави на посебен силиконски држач или да се закачи благодарение на пригодната пластична рачка што може да се монтира на двете страни на уредот.

Комплетен сет на секачи што ја олеснува работата

Удобната и ефективна работа со машинката во голема мера зависи од изборот на соодветни фрези (борери). Комплетот дијамантски секачи вклучени со машината за глодање нуди широк избор на форми на алат. Ова овозможува ефикасно изведување на различни третмани – и подготовка на кутикулата, подготовка на плочка за нокти и работа со гел или акрилна маса. Внимателно избраните секачи и додатоците за стругање ќе бидат погодни и за професионални и за почетни корисници.

Едноставна структура за висока функционалност

Класичните бои и минималистичката завршница го прават овој модел совршено да се вклопи во стилот на речиси секој ентериер. Релативно лесната конструкција овозможува лесно носење, што овозможува транспорт без проблеми. Уредот е направен од издржлива бела пластика, што го олеснува чистењето .

 

Комплетот вклучува: основа за фреза, глава, напојување, педала за нога, пластичен држач за закачување на главата, силиконски држач за глава, комплет секачи и капачиња, упатства.

Технички податоци:
Боја на куќиштето: нијанси на бело
Брзина на ротација: 35.000 RPM
Глава со механизам Twist-Lock
Напојување: жичено
Моќност: 65 W
Напон: 100-240 V

Scroll to top