Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Мека четка за тенка и многу оштетена коса Ø60 TERMIX

Цена: 960 ден

Најавете се за салонска цена

со специјални моќни јонски влакна за густа коса, тешка за исправување (30% намалено време на фенирање)

SKU: TX01/60 Categories: , Tags: , , ,

Специјално дизајнирана за тенка и многу оштетена коса. Јонските влакна ја штитат косата од пукање и оштетување (потенки се и измешани со микрофиламенти во беж боја). Ваквата структура обезбедува подобро продирање во косата и поголем волумен.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
  • 30% побрзо време на сушење на косата (заради широките отвори што ја затоплуваат четката)
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

 

 

Product Cat

,

Препорачани производи

Scroll to top