Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

СЕТ: Керамички + Јонски четки во сина боја (17, 23, 28, 32, 43)Ø

Цена: 3,450 ден

Најавете се за салонска цена

Не ја оштетуваат косата, го намалуваат времето на фенирање за -50% (анти-статички)

SKU: TX12-1 Categories: , Tags: , , ,

Четка што ја комбинира најновата керамичка и јонска технологија, за супериорно здрава коса. Не го електризира и оштетува влакното. Керамиката рамномерно ја распределува топлината, го намалува времето на сушење и ја продолжува трајноста на фризурата. Јонската компонента, спречува оштетување на косата и додава дополнителен сјај и мекост на влакното.

Предности:

  • Боја на годината: Новите C·Ramic Colors четки се сега достапни во модерна, рајска сина боја Island Paradise (одбрана за Pantone боја на годината во 2017).
  • Керамичка технологија: Тубата на четката е направена од керамика. Ја штити косата од оштетување, и рамномерно ја распределува топлината низ косата (го скратува времето на фенирање за -50%).
  • Моќни јонски влакна: Влакната на четката не се топат и не се виткаат од висока температура. Обликот на четката ќе остане непроменет со години. Го елиминираат статичкиот електрицитет и ја прават косата сјајна и мазна.
  • 100% ергономска, лесна рачка: Материјалот на рачката е од полипропилен (многу отпорен и нелеплив материјал). Косата не се заплеткува на чешелот.
Product Cat

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ: Керамички + Јонски четки во сина боја (17, 23, 28, 32, 43)Ø”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕТ: Керамички + Јонски четки во сина боја (17, 23, 28, 32, 43)Ø”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top