СЕТ: Керамички + Јонски четки во розева боја (17, 23, 28, 32, 43)Ø

Не ја оштетуваат косата, го намалуваат времето на фенирање за -50% (анти-статички)

SKU: TX12-2 Categories: , Tags: , , ,
Сподели

Четка што ја комбинира најновата керамичка и јонска технологија, за супериорно здрава коса. Не го електризира и оштетува влакното. Керамиката рамномерно ја распределува топлината, го намалува времето на сушење и ја продолжува трајноста на фризурата. Јонската компонента, спречува оштетување на косата и додава дополнителен сјај и мекост на влакното.

Предности:

  • Боја на годината: Новите C·Ramic Colors четки се сега достапни во модерна, црвена-розе боја Pink Yarrow (одбрана за Pantone боја на годината во 2017).
  • Керамичка технологија: Тубата на четката е направена од керамика. Ја штити косата од оштетување, и рамномерно ја распределува топлината низ косата (го скратува времето на фенирање за -50%).
  • Моќни јонски влакна: Влакната на четката не се топат и не се виткаат од висока температура. Обликот на четката ќе остане непроменет со години. Го елиминираат статичкиот електрицитет и ја прават косата сјајна и мазна.
  • 100% ергономска, лесна рачка: Материјалот на рачката е од полипропилен (многу отпорен и нелеплив материјал). Косата не се заплеткува на чешелот.
СЕТ: Керамички + Јонски четки во розева боја (17, 23, 28, 32, 43)Ø
Product Cat

Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.