Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Мека четка за тенка и многу оштетена коса Ø32 TERMIX

Цена: 790 ден

Најавете се за салонска цена

јонските влакна ја штитат косата од пукање и оштетување (поголем волумен)

SKU: TX01/32 Categories: , Tags: , , ,

Специјално дизајнирана за тенка и многу оштетена коса. Јонските влакна ја штитат косата од пукање и оштетување (потенки се и измешани со микрофиламенти во беж боја). Ваквата структура обезбедува подобро продирање во косата и поголем волумен.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
  • 30% побрзо време на сушење на косата (заради широките отвори што ја затоплуваат четката)
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

Product Cat

,

Scroll to top