Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Керамичка + јонска четка Ø23 (против оштетување) TERMIX

Цена: 520 ден

Најавете се за салонска цена

тесна четка за кратка коса, фини прамени и измазнување (со додаток за раздвојување патец и прамени)

Четка што ја комбинира најновата керамичка и јонска технологија, за супериорно здрава коса.
Не го електризира и оштетува влакното. Керамиката рамномерно ја распределува топлината, го намалува времето на сушење и ја продолжува трајноста на фризурата.
Јонската компонента, спречува оштетување на косата и додава дополнителен сјај и мекост на влакното.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина.
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Лесен дизајн за безгрижно стилизирање
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

Препорачани производи

Scroll to top