Контакт телефон: 02 3109 130

Geminis International | Beauty Supplies

Најголема Е-продавница за професионална козметика во Македонија (опрема и материјали за фризери и козметичари), наменета само за регистрирани соработници.

Алуминиумска четка Ø28 (-50% побрзо фенирање) TERMIX

Цена: 420 ден

Најавете се за салонска цена

тесна четка за кратка и долга коса, фини прамени и измазнување (со додаток за раздвојување патец и прамени)

Професионална алуминиумска термална четка со најлонски влакна, идеална за сите типови на фризури. Алуминиумот подолго ја задржува топлината за време на фенирањето (го редуцира времето на фенирање за -50%), во споредба до дрвена четка.

  • Еластични влакна, отпорни на топење од топлина
  • Распоредот на влакната под агол од 90° подобро пенетрираат во косата
  • Специјално дизајнирани отвори, за поголем проток на воздух
  • Ергономски дизајн
  • Водоотпорна

 

Scroll to top