3G Филм восок

Филм восокот е восокот на иднината, што ќе ги замени сите други.

Како е тоа можно?
Новите стандарди за депилација во развиените земји бараат висока чистота на восокот (при земање на брис).

Восокот кој се претопува и употребува повеќекратно, покажува сериозно присуство на патогени бактерии и

го изложува клиентот на опасност од пренесување на кожни и полови болести, алергии и иритација на кожата.
Ова е најнова генерација на восок, што ги спојува сите предности на топол и ладен восок:

★ ХИГИЕНСКИ (за една употреба, без инфекции)
★ БЕЗБОЛЕН
(убаво се лепи за влакното, но не и на кожата)
★ ЕКОНОМИЧЕН (се нанесува многу тенко)

СОСТАВ: Формули со инфузија на Шеа путер, Монои цвет од Тахитите, путер од Какао и масло од Женшен.
Во допир со кожата е мек, богат и масен.

Се во едно: Одличен за лице, тело и интима.

Со ниска температура на топење, не ги шири капиларите и се нанесува во многу тенок слој.
Без ленти!

 

Каталог на Филм восоци

3G Филм восок
Scroll to top
Сакате производи за домашна употреба?Ние ви нудиме одлични производи за сечиј вкус

Изберете си одлични  производи за домашна употреба.